Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Podpisanie listu intencyjnego w sprawie zamiaru podjęcia współpracy mającej na celu zwiększenie dostaw wody mieszkańcom Obrazowa

Utworzono dnia 04.03.2019
Czcionka:

W dniu 1 marca 2019 roku w Urzędzie Miasta w Sandomierzu podpisany został list intencyjny pomiędzy Gminą Miejską Sandomierz, Przedsiębiorstwem Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o. oraz Gminą Obrazów. Podpisanie listu jest deklaracją zamiaru podjęcia współpracy, w celu realizacji działań prowadzących do zwiększenia dostaw wody pochodzącej z zasobów "Ujęcia Wody Romanówka", dostarczanej przez miejską sieć wodociągową w Sandomierzu dla mieszkańców Obrazowa.
List podpisał Marcin Marzec - Burmistrz Miasta Sandomierz, Piotr Sołtyk - Prezes Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o. oraz Krzyszotf Tworek - Wójt Gminy Obrazów.

Od połowy lat 70-tych ubiegłego wieku miasto Sandomierz zaopatrywane jest w wodę z ujęcia "Romanówka", gdzie dziewięć studni wydobywa wodę podziemną z poziomu trzeciorzędowo-jurajskiego. Są to znajdujące się na głębokości 100 metrów złoża kredowe. Woda w Romanówce ma dobre właściwości fizykochemiczne i mikrobiologiczne. "Romanówka" nie wymaga ciągłego chlorowania ani ozonowania. Można ją pić bez gotowania.

W 2001 r. poznański Państwowy Zakład Higieny wystawił wodzie z Romanówki certyfikat jakości, oceniając ją jako dobrej jakości wodę mineralną, kwalifikującą się do sprzedawania w butelkach. Ponadto stwierdzono, iż woda zawiera w litrze 529,62 mg rozpuszczonych składników mineralnych oraz nie stwierdzono występowania w niej ponadnormatywnych stężeń składników niepożądanych i szkodliwych dla zdrowia. Stacje Sanitarno - Epidemiologiczne uważają, iż w sandomierskiej wodzie znajdują się między innymi węglany wapnia i magnezu, pożyteczne dla człowieka.

Podpisanie listu intencyjnego

Utworzono dnia 04.03.2019, 14:31

Imieniny

Przyjęcia interesantów

Prezes przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek od godz. 1200 do 1300

Faktura elektroniczna

Wirtualny Cmentarz

Ankieta

Jak ocenisz naszą stronę?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 339

W poprzednim tygodniu: 691

W tym miesiącu: 1993

W poprzednim miesiącu: 2447

Wszystkich: 99549