Przejdź do głównej treści Przejdź do wyszukiwarki

Elektroniczny system Mogiły.pl

Utworzono dnia 10.01.2017
Czcionka:

„ Człowiek żyje tak długo jak długo żyje pamięć o nim ”


W okresie od września do grudnia 2016 roku trwały prace nad wdrożeniem elektronicznego systemu administrowania cmentarzem komunalnym na Krukowie w Sandomierzu. Przeprowadzono spis z natury wszystkich grobów oraz osób pochowanych na tym cmentarzu, powstały mapy i plany sporządzone na podstawie danych z pomiarów geodezyjnych. Dzięki Internetowi i wykonanym pracom z wykorzystaniem dostępnych obecnie możliwości technologicznych stworzono cmentarz w wirtualnym świecie, który jest dostępny z dowolnego miejsca na ziemi, gdzie bez ograniczeń możemy również przechowywać informacje o naszych bliskich zmarłych.

Po zalogowaniu się na stronę internetową, której adres podajemy poniżej, wirtualny cmentarz na Krukowie, daje także możliwość wirtualnego spaceru po tym cmentarzu.

www.mogily.pl/cmentarz.sandomierz.komunalny.krukow

Na stronie tej znajdują się następujące funkcje:

  1. Interaktywny Plan Cmentarza, na którym można znaleźć dane o wszystkich grobach oraz osobach w nich pochowanych wraz z miniaturą zdjęcia.
  2. W Galerii możemy znaleźć zdjęcia wybranych nagrobków i zwykłych krzyży z różnych okresów.
  3. Zakładka Rocznice przypomina o osobach zmarłych danego dnia kalendarzowego.
  4. Z zebranych informacji powstanie galeria Znanych Pochowanych, gdzie umieszczone zostaną osoby, krótki lub dłuższy opis ich życia lub dokonań. Ten dział w zamiarze administratora stanowi katalog otwarty.
  5. Wirtualny Spacer zapewnia możliwość zwiedzania całego cmentarza z ponad dwudziestu punktów oraz widok panoramy miasta.
  6. Wyszukiwarka, najważniejsza funkcja, która po wpisaniu nazwiska i imienia pozwala odnaleźć osobę pochowaną wraz ze zdjęciem grobu i ustalić lokalizację tego grobu. Funkcja sortowania umożliwia nam odnalezienie zmarłych zarówno po wpisaniu nazwiska jak i imienia, a także roku urodzenia czy śmierci rosnąco lub malejąco itp.

Każda osoba pochowana ma swoją podstronę, na której znajduje się jej indywidualna galeria oraz szereg opcji: możliwość zapalenia wirtualnego znicza, napisania modlitwy, skontaktowania się z administratorem w celu uzupełnienia danych lub zamiany zdjęcia, możliwość zamówienia powiadomienia o zbliżającej się rocznicy czy uzyskanie dodatkowych informacji o grobie.

Aplikacja zawiera: wyszukiwarkę osób pochowanych, informacje o osobie zmarłej, mapę i zdjęcia grobu, lokalizację grobu na mapie i jest dostępna na urządzenia mobilne działające w oparciu o system iOS oraz Android. Ponadto zapewnia szereg pomocnych funkcji zarówno dla administratora cmentarza, rodzin otaczających troską groby bliskich zmarłych, jak i osób poszukujących dawno zapomnianych mogił, bo historię tworzą ludzie, o których pamięć należy zachować dla przyszłych pokoleń.

Wirtualny cmentarz to miejsce otwarte na wszystkich, gdzie wspominanie może być pełne i radosne, bo właśnie dzięki naszej pamięci i wspomnieniom w postaci zdjęć i tekstów nasi zmarli mogą być dalej z nami.

Podkreślenia wymaga, że wirtualny cmentarz daje możliwość uczczenia pamięci naszych bliskich zmarłych i pozwala zapalić w tym celu wirtualny znicz. Często natłok codziennych spraw, obowiązki, praca, duża odległość, uniemożliwiają odwiedzenie grobów w rzeczywistym świecie więc spacer w cyberprzestrzeni, gdzie możemy dzielić się naszymi wspomnieniami i refleksjami z rodziną oraz bliskimi jest dobrym rozwiązaniem.

Przedsiębiorstwo Gospodarki Komunalnej i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o., które jest administratorem cmentarza, informuje o zakończeniu projektu realizowanego w 2016 roku i podaje do wiadomości zainteresowanych osób, że wszelkie informacje odnośnie funkcjonowania cmentarza komunalnego na Krukowie są dostępne pod adresem:

www.mogily.pl/cmentarz.sandomierz.komunalny.krukow.

 

Zarząd
Przedsiębiorstwa Gospodarki Komunalnej
i Mieszkaniowej w Sandomierzu Sp. z o.o.

Imieniny

Przyjęcia interesantów

Pan Prezes przyjmuje interesantów
w każdy poniedziałek od godz. 1500 do 1600

Wirtualny Cmentarz

Stan wodomierza

Faktura elektroniczna

Kalendarium

Październik 2018
Pon Wt Śr Czw Pt Sb Nie
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31 1 2 3 4

Zegar

Ankieta

Jak ocenisz naszą stronę?

Wyniki

Licznik odwiedzin:

W tym tygodniu: 334

W poprzednim tygodniu: 293

W tym miesiącu: 923

W poprzednim miesiącu: 1245

Wszystkich: 49389